Jak si v léťe udržet krásnou pleť

30. října 2009 v 13:02 | ^DaN!ElQa^ |  Rady a typy
V létě je těžší udržet čistou pleť

V létě je těžší udržet čistou pleť
Letní počasí dává pleti pořádně zabrat, proto s péčí o pokožku neváhejte. Víte, co se vaší pleti hodí? A jaké jsou možnosti a druhy péče o ni? Poradíme, co vaše pokožka potřebuje právě teď!
Zejména v letních měsících, kdy je pokožka namáhána slunečním zářením a více se potí, je pravidelná návštěva kosmetického salonu doslova nezbytností. Základem letního čištění pleti by měla být pokaždé nejen hydratace a zvláčnění, ale také hloubkové čištění pórů. Vaše kůže to ocení!
Hydratace je základ
Každý typ pleti bezesporu potřebuje hydrataci. Jedná se o oživení pokožky a doplnění tekutin. Díky tomu získá kůže pružnost, elasticitu i jas. Po správně provedené hydratační kúře dojde také k probuzení tzv. skryté vody. To jsou tekutiny běžně obsažené v pokožce. Ty se však při vysokých teplotách či silném slunečním záření stahují hlouběji pod povrch kůže. Po hydratační kúře se však znovu probouzí k životu. Sama se pak budete cítit lépe a svěžeji.

Purifikace neboli "odmaštění"

Pokud trpíte mastnou pletí nebo třeba i černými tečkami či tmavými póry, je pro vás nejlepší volbou purifikace. Jedná se o způsob důkladného hloubkového a odmašťovacího kosmetického zákroku. Přípravky, které se při purifikaci používají obohacují pokožku o kyslík a taktéž vám dodají svěžest. Pleť navíc získá čistou barvu bez kazů.
Salony nabízejí hloubkové čištění Salony nabízejí hloubkové čištění foto: samphoto.cz/jiunlimited

Zklidnění a regenerace

Máte-li problémy s červenáním pleti, špatně se opalujete a nebo jste citlivá na některé druhy kosmetiky, třeba i té dekorativní, je pro vás tou nejlepší volbou pravidelná procedura zklidnění pleti. V takovém případě je kůže důkladně hloubkově vyčištěna a následně ošetřena zklidňující kosmetikou, která vyrovnává její pH. A současně také umožní zůstat nějakou dobu bez interakcí na vnější podněty.
Pokud byla vaše pleť namáhána mechanicky (odřeniny, modřiny, podlitiny) měla byste požádat o regenerační kúru. Ta pomůže obnovit pokožku a zahojit namáhaná místa.

Dopřejte pleti i výživu

Existují i přípravky, které dokáží vaší pokožce vrátit jas, svěžest i mládí. Hodně záleží na tzv. výživě pokožky. Pokožka je sice z jedné části živena a ovlivňována tím, co jíte, ale vyživovat ji můžete i pomocí kosmetických přípravků, které jsou složeny z vitaminů a energeticky hodnotných látek. Pokud si necháváte v salonu provádět tzv. oživení pleti, zajistíte si tak déle trvající účinek za samotné návštěvy kosmetičky. Pokožka je totiž pak mnohem odolnější vůči agresím a ostatním nepříjemným vlivům.
"Vždycky je dobré znát možnosti, které vám kosmetický salon dokáže nabídnout. Máte-li nějaké trápení s pletí anebo zkrátka nevíte, co žádat, každá správná kosmetička by vám měla dokázat poradit," ujišťuje kosmetička Markéta Nová.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bojíš se bouřek?

MooOc 20.5% (8)
Ubéééc 48.7% (19)
Jak kdy 30.8% (12)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama